Školní výlet

Milé děti, vážení rodiče,
na 22.6. jsme připravily školní výlet za poznáním. Navštívíme romantický zámek, kde se natáčely pohádky Princ a Večernice, Anička s lískovými oříšky, Elixír a Halíbela, Fišpánská jablíčka nebo slavné celovečerní filmy, televizní inscenace a seriály jako např. Atentát, Hotel pro cizince, Kulhavý ďábel, Jana Eyrová, Náhrdelník, Dobrodružství kriminalistiky, Mandragora, Panství, Tmavomodrý svět, Andělská tvář a další.

Po prohlídce prostor osobního života šlechty se přesuneme do Miletína. Zde pronikneme do tajů výroby Hořických trubiček. Budeme mít možnost shlédnout ruční výrobu trubiček a její zákulisí. Trubičky si také zkusíme vlastnoručně stočit ☺

Odjezd od školy 22.6. v 8,00 hod. Návrat ke škole cca 16,30-17 hod (podle provozu) S sebou: pláštěnku, vhodné oblečení, svačinu na celý den, dostatek pití, nějakou korunku na suvenýr a chuť poznat nové ☺.

Díky ochotě rodičů Elišky Hetešové bude cena výletu 300 Kč, která bude uhrazena penězi ze sběru a třídního fondu.

Vaše paní učitelky Alena Miklová a Iva Kuchařová

Škola v přírodě

Máme velkou radost, budeme ubytováni v bungalovech, takže spací pytle určitě nebudou potřeba :-)

Termín : 10.5. - 17.5. 2017

Adresa :

RS Star Line Hrachov
Svatý Jan - Hrachovč. 45
Pošta Kamýk nad Vltavou 262 63

Odkaz :  https://www.starline.cz/rekreacni-stredisko-hrachov.php

Změna školního řádu

Vážení rodiče, vzhledem k tomu, že se v posledních měsících velmi rozšířily neomluvené pozdní příchody do školy a extrémně se rozšířilo neplnění školních povinností - nenosení školních pomůcek, učebnic, plnění domácích úkolů, přijali jsme na pololetní pedagogické radě, dne 19. ledna 2017, následující opatření, od kterého si slibujeme výrazné zlepšení stavu, se kterým nejsme spokojeni.

Upravili jsme článek X, odst. 8 našeho školního řádu a přidali jsme bod 8.1.5:

8.1.5  Stupnice kázeňských opatření při pozdních příchodech a opakovaném zapomínání:

o  3 pozdní příchody – poznámka do ŽK

o  6 pozdních příchodů – NTU

o  9 pozdních příchodů  - TD

o  12 pozdních příchodů – ŘD

Při omluvě od zákonného zástupce se pozdní příchod nepočítá.

Při opakovaném zapomínání:

o  NTU – za 10 zapomenutí

o  TD – za 20 zapomenutí

o  ŘD – za 30 zapomenutí

o  Snížený stupeň z chování – za 40 zapomenutí

Eviduje se každé zapomenutí pomůcek, učebnic, domácího úkolu apod.

Platnost tohoto článku bude po projednání ve Školské radě od 13. února 2017.

Další upozornění :

Z důvodu bezpečnosti: Vstup rodičů do budovy školy pouze po předchozí domluvě s třídním učitelem. Děkujeme za pochopení

31.1. 2017

Ve 2. pololetí budeme potřebovat do geometrie kružítka. Prosím také o kontrolu tužek a pravítek. Děkuji.

26.1. 2017

Milí rodiče, dejte, prosím, dětem desky na VV, které děti měly ve 2. třídě, rádi bychom si do nich uložili naše výtvarná díla :-). Děkuji

11.12. 2016

Prosím o častější kontrolu penálů - často nám chybí pastelky, nůžky a tužkové lepidlo. Tyto věci potřebujeme téměř denně . Děkuji.

Výsledky logické olymiády

Zapisování domácích úkolů

Milí rodiče, děti měly celé září DÚ zapsány na tabuli a měly si je zapisovat do úkolníčků. Někteří protestovali, že si je budou pamatovat, a tak si je nezapisovali. Bohužel počet zapomínání roste, a proto od října bude zapisování DÚ povinné. Zápis bude na tabuli celé dopoledne, aby měli všichni dostatek času si ho zapsat.  :-)

Logická olympiáda

Zájemci se mohou registrovat do 30.9. 2016 na -  www.logickaolympiada.cz
     Lísteček s přihlašovacím jménem a vygenerovaným heslem prosíme odevzdat panu řediteli.

Slovníček k učebnici Chit - Chat

Ceny pracovních a školních sešitů:

Školní sešity                              125,-
Desky na Prv                                50,-
Matematika - 3. díly - 3x 39    =  117,-
Informatika - CD                          50,-
Slovní druhy                                 27,-
Vyjmenovaná slova                       36,-
Písanka - 2. díly - 2x26    =           52,-
Chit- Chat                                   171,-
-------------------------------------------------
Cena celkem                             628,-

Prosím o zaslání částky 1000,- Kč. 628,- Kč je za všechny pracovní  a školní sešity, 372,- Kč vložíme do třídního fondu na divadelní představení. Děkuji.

Termíny třídních schůzek 2016/2017:

Úvodní :         úterý 13.9.2016 v 17.30

Čtvrtletní :     úterý  15.11. 2016 v 17.30